UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Te niby autobusy z Grodziska raczej nie spełniają norm ekologicznych. Kopcą jakby jeździły na oleju że smażalni. Drugą sprawą jest ich wielkość i zachowanie w nich zalecanego dystansu. Trzecia sprawa to tabor tramwajowy. .. w dużej mierze to śmierdzące i brudne Konstale. Taka to rewolucja w komunikacji. Teraz wnioski będą wyciągać za kilka tygodni, bo może trochę przyschni i po kościach się przejdzie. Za co my wam płacimy nieroby?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    18
    1
    Gość 666(2021-01-07)
  • @Gość 666 - Przyjrzyj się dokładnie, te mini autobusy są. .. elbląskie i PKS. GDIDZIS MAZOWIECKI nie postawił żadnego.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    Dziurawa dętka(2021-01-07)
  • @Dziurawa dętka - Te półautobusy nie mają jakichkolwiek oznaczeń. Inne, małe logo PKS Elbląg z tyłu pojazdu. Stąd moje podejrzenie, że to tabor nowego przewoźnika. Jeśli jest inaczej, to gdzie są autobusy konsorcjum Grodzisk Mazowiecki/Gostynin ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    0
    Gość 666(2021-01-08)
  • @Dziurawa dętka - A jednak miałem rację. Te rozklekotane niby autobusy to PKS Gostynin. Przejechałem się właśnie linią nr 14,wóz nr 502 z niedomykajacymi się drzwiami.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    2
    Gość 666(2021-01-08)
  • @Dziurawa dętka - Wszystkie autobusy z numerami 5xx to PKS Grodzisk. Hashtagi: #pksGrodzisk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    podpis(2021-01-08)
  • @Gość 666 - Tak to jest, gdy w przetargu ma być najtaniej. :\Jakoś w innych miastach jeżdżą nowiutkie Mercedesy i Solarisu, a w Elblągu jeżdżą jakieś rozwalone wozy jak na jakiejś Ukrainie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    0
    ÓsmyPasażerNostromo(2021-01-08)
  • @ÓsmyPasażerNostromo - Być może dlatego, że w Elblągu, osoby zajmujące się zbiorowym transportem nie mają do tego odpowiednich kompetencji. Zarząd Komunikacji Miejskiej, to nic innego, jak stołki po zlikwidowany jakiś czas temu Zakładzie Komunikacji Miejskiej. Czyli wyprowadzanie środków z kasy miasta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    0
    Gość 666(2021-01-08)
  • @podpis - Właściwie to PKS Gostynin. Cudowny tabor drugiego podmiotu konsorcjum z Grodziska Mazowieckiego jeszcze nie dojechał i nie wiadomo kiedy i czy dojedzie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Gość 666(2021-01-08)
  • @Gość 666 - No właśnie nie. Wszystkie starsze rocznikowo autobusy o numerach 500-507 należą do PKS-u Grodzisk. 500-502 to Scanie z zajezdni z Grodziska. 503 i 504 to Autosany z warszawskiej zajezdni Klementowicka, jeszcze miesiąc temu jeździły na kontrakcie z ZTM Warszawa. 506 i 507 to ZAZ-y z zajezdni Pruszków. Ale to i tak naprawdę wszystko jedno, bo przecież PKS Gostynin jest spółką zależną od PKS-u Grodzisk. Hashtagi: #pksGrodzisk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    podpis(2021-01-08)
  • @podpis - 502 to pół autosan, ale to szczegół. Czyli razem 7 wozów, a patrząc na ich wielkość to 3,5 autobusu podstawil nowy przewoźnik
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Gość 666(2021-01-09)
  • @Gość 666 - Co do 502 to masz rację, słabo się przyjrzałem fotce. A skoro to jest Autosan to albo z zajezdni w Grodzisku, albo z zajezdni z Warszawie. Wozów z PKS Grodzisk jest więcej niż 7,ja wymieniłem wcześniej tylko te starsze. ZAZ-y 508,509 i 510 są z rocznika 2020,przy czym ten 510 to chyba jest pierwszy z wyprodukowanych na kontrakt w Elblągu. Na phototrans. pl widziałem info że jeździ już nr 512,czyli dostawy postępują. A wielkościowo autobusy są zgodne z wymaganiami ZKM, trudno żeby przewoźnik kupował większe i droższe, skoro nie ma takiej potrzeby. Hashtagi: #pksGrodzisk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    podpis(2021-01-09)
  • @podpis - W przetargu na ten pakiet była mowa o 23 pojazdach na 60 pasażerów każdy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Gość 666(2021-01-09)
  • @Gość 666 - Doskonale o tym wiem. Czy jakaś linia nie kursuje? Bo nie wiem do czego zmierzasz.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    podpis(2021-01-09)
  • @podpis - Do tego, że postawione wozy z Grodziska nie spełniają wymogów przetargu. Mam na myśli te półautobusy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Gość 666(2021-01-09)
  • @Gość 666 - ZAZ-y jak najbardziej spełniają, mają 61 miejsc. Jak nie wierzysz, sprawdź na bezpiecznyautobus. gov. pl
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    podpis(2021-01-09)
  • @podpis - Więc pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej te rozklekotane autosany, jak ten 502,lada chwila znikną z naszych ulic. W drugim pakiecie mają jeździć wozy 12 metrowe na 85 pasażerów każdy i może elbląski PKS zaproponuje coś ciekawszego.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Gość 666(2021-01-09)
Reklama