UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Ciekawa opowieść. Pieniądze wydane bez celu. Jakim trzeba być laikiem żeby wydać 300 tyś na taki cel. Przecież to za 500lat się nie zwróci rodzinie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    44
    17
    EEEtam(2021-08-10)
  • @EEEtam - Może nie 500 lat, ale moim zdaniem i tak inwestycja jest mało rozsądna. Przy 15 kWh dziennie koszt turbiny wyszedłby na 0 dopiero po ponad 70 latach nieprzerwanej, bezawaryjnej i bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów serwisowych. Nie wydaje mi się aby to było realne. No chyba że kasa na to była z jakichś dopłat lub funduszy, to wiadomo - taką kasę często wywala się bez liczenia, bo jak dają, to się bierze nie analizując sensu całej inwestycji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    17
    3
    Zennon.(2021-08-10)
  • @EEEtam - 300 000 zł to i tak zdecydowanie mniej niż 3 000 000 000 zł na kaczy dół, który zwróci się już po 400 latach. .. a przecież wszyscy Polacy to jedna rodzina. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    22
    GłębokaMyśl(2021-08-10)
  • @GłębokaMyśl - Nie jestem zwolennikiem PiS a wręcz tą partia mnie brzydzi ale akurat przekop to bardzo dobra sprawa i wcale nie musi się zwracać. Myśląc twoim tokiem rozumowania np. trasy szybkiego ruchu powinny być płatne a jednak są darmowe i każdy może z nich korzystać, przecież one też się nigdy nie zwrócą. Typowe myślenie polaka"sąsiad ma krowę która daje 100 litrów mleka dziennie to ja nie chcę krowy która daje jeszcze więcej tylko żeby jego krowa mu zdechła. "
  • @EEEtam - Też tego nie rozumiem. Trzeba naprawdę nie mieć co robić z monetą, aby wydać (!!!)300k jednorazowo i odzyskiwać je długimi latami, jeśli w ogóle. Wszak jest wiele form inwestycji, które oddawały by bohaterowi opowieści miesięcznie pieniądze za energię i to z dużą nawiązką. Jak tak głębiej pomyśleć, to ta sprawa mi się w ogóle tu nie klei. .
  • @GłębokaMyśl - no kaczy dół lepszy niż gó. .. wno w wiśle, a pan donek budował stadiony, drogi, kolej srendolino, metro simensa, różne rzeczy budował a jego kolesie budowali amber goldman, karuzelen ruletken, stocznie, jakieś tam Vaty sraty, szlabany na granicy podnosili jak mówił szef celników bo tak mu kazali, i te inwestycje sie zwróciły wiadomo, no tak ci co zainwestowali w te biznesy zarobili i się zwróciło, wielkie mi co
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    5
    0000000000000000077777(2021-08-10)
  • @GłębokaMyśl - Ciebie jak za te 400 lat wykopią to wielu prace naukowe będzie pisało na temat kształtu twojej czaszki, w muzeum antropologii wylądujesz. Tak że lepiej pomyśl o jakiejś kremacji albo co. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    badaczUm(2021-08-10)
  • @Zennon. - Kilo-wato-godziny to nie jednostka mocy urządzenia tylko ilości wyprodukowanej bądź zużytej energii. Osoba ktòra to pisała chyba się nie zna. Może to nie jedyny błąd w tym artykule.
  • Widzę że trafiłam na eksperta, to jak to wreszcie jest poprawnie: Irak czy Iran ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Dżesika(2021-08-10)
  • @Zennon. - Kalkulator, a skąd wiesz jaka będzie cena energii za 2,5,10 lat? Przy obecnych rządzących i ich polityce nakręcania inflacji ta inwestycja mogłaby się zwrócić szybciej niż myślisz. Za chwilę cena 1kWh może być 10 razy wyższa, a te 300 tyś, może być warte 3 średnie miesięczne pensje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Mjr.Tom(2021-08-11)
Reklama