UWAGA!

Obchody 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

 Elbląg, Obchody 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl)

Władze Elbląga i Związek Piłsudczyków RP zapraszają do udziału w obchodach 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Obchody odbędą się 15 sierpnia o godz. 12 przy Pomniku Twórców Niepodległości, ul. Rycerska w Elblągu.

Program:

- odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,

- przemówienia okolicznościowe,

- Apel pamięci i salwa honorowa,

- składanie kwiatów.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • to nie klęska, tego nie obchodzimy
  • Marysia i Anuś Koseccy w swoich mundurkach wyglądają jak prawdziwi piłsudczycy. Maskarada
  • kolejne występy a pro po wyborów? Udana inwestycja w mundury i stopnie... tylko wszyscy już o, ,tym, ,wiedzą. Czy daja się nabierać czy dla świętego spokoju udają iż tego nie widzą?
  • Co Piłsudski miał z Elblągiem wspólnego ??? NIC
  • Trochę prawdy by się zdało.13 sierpnia złożył na piśmie na ręce Prezydenta rezygnacje z funkcji Naczelnego Wodza. Po 16 sierpnia odnalazł sławę i chwałę Zwycięzcy. Jakoś, ,przypadkiem, ,zginęli Rozwadowski, Zagórski. No i zamach stanu z 500 do 1000 śmierci Polaków... Także słynna Bereza Kartuska z uwięzieniem wielu Polskich polityków i oficerów...
  • Siódme, nie zabijaj !
  • A fajerwerki będą?
  • W dniu 15 sierpnia 1649 roku rozpoczęła się dwudniowa bitwa pod Zborowem wojsk Rzeczypospolitej Obojga Narodów z połączonymi siłami kozacko - tatarskimi w czasie powstania Chmielnickiego. W jej wyniku zawarto rozejm, który pozwolił na zniesienie oblężenia twierdzy w Zbarażu. Chociaż był on bardziej korzystny dla Kozaków to jednak umożliwił uratowanie oblężonych w Zbarażu i podjęcie w zamyśle ostatecznej rozprawy z powstaniem kozackim. Doprowadziło to do bitwy pod Beresteczkiem w 1651 roku, chociaż zwycięskiej to jednak w efekcie nie rozwiązało to problemu kozaczcyzny. W zasadzie Polacy znają te wydarzenia lub wydaje się, że powinni je znać z powieści Sienkiewicza "Ogniem i mieczem". A szkoda, że o tym teraz się nie mówi, bo byłby to istotny przyczynek w dyskusji o stosunkach polsko - ukraińskich.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    Zaporoski bojec(2023-08-14)
  • @akuku - Można dodać: getta ławkowe, pseudoparlament, nieznani sprawcy vide T. Dołęga-Mostowicz, demolowanie nieprawomyślnych redakcji, drukarń, bojówki narodowe, faszystowskie, ścieżki zdrowia (to nie wynalazek komuny), państwo autokratyczne (dyktatura). Oj, można by było jeszcze dłuuugo wymieniać...
  • Potem w 1939 (17 wrześnie) ruski bandyta się zemścił na Polsce, a głównie krwawo mądrych Polakach - hańba ruskom
  • Żaden polityk nie jest godny, by go czcić!
  • pytanie piąte referendalne. czy jesteś za tym, aby na żywo w reżimowej tvpis śledzić przybycie do więzienia jarosława k. i zbigniewa z. ?
Reklama