UWAGA!

Jak uratować białe misie?

 Elbląg, Polarny miś z SP nr 18
Polarny miś z SP nr 18 (fot. nadesłana)

Dziś (27 lutego) przypada Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Z tej okazji w SP nr 18 odbyły się spotkania ekologiczne, wszędzie, jak okiem sięgnąć, było biało. W salach lekcyjnych rozgościły się pluszowe, białe niedźwiadki. Przybył też miś prosto z Arktyki, który prosił, aby ludzie coś zrobili, by jego lodowy, arktyczny dom nie rozpuścił się.

Szacuje się, że na wolności żyje 20-25 tys. niedźwiedzi polarnych. Specjaliści ze Służby Geologicznej USA obliczyli, że w ciągu najbliższych 45 lat liczba misiów zmniejszy się do 6-8 tys. Ostatnio zauważono, że rodzi się coraz mniej młodych i są one gorzej odżywione. Napotykano też martwe niedźwiedzie polarne, które utonęły, próbując dopłynąć do stałego lądu.
     Wskutek globalnego ocieplenia niedźwiedzie mają coraz większą odległość do przebycia i coraz częściej tracą siły, zanim dotrą na ląd.
     Niedźwiedź polarny został wpisany przez rząd USA na listę gatunków zagrożonych, stając się pierwszym gatunkiem zagrożonym wskutek ocieplenia klimatu. (źródło danych www.kopalniawiedzy.pl)
     - My wiemy, co możemy zrobić, aby choć troszkę zmniejszyć to ocieplenie – zapewniają młodzi ekolodzy z „osiemnastki”. - Oto nasze rady: wyłącz urządzenia elektryczne „ze stanu uśpienia", chodź piechotą, wsiadaj na rower tak często, jak to jest możliwe. Kupuj towary zrobione z materiałów, które można przetworzyć, wkręć w swoim domu żarówki energooszczędne, a ponadto zasadź drzewko. Jego widok będzie ci przypominał, że powinieneś stale działać dla dobra środowiska.
     

 

oprac. A

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • A co w nocy robi miś Coralgor, ten i inne bzdurne artykuły znajdziecie w tej gazecie
  • A czy wiecie, że kiedyś w Elblągu były winnice? Pamiątką tego jest nawet nazwa dzielnicy, na której znajduje się Miasteczko Szkolne. A jeśli były winnice, to znaczy, że klimat był o wiele cieplejszy. Później natąpiło globalne ochłodzenie i teraz klimat znów powoli wraca do normy.
  • Oddajmy Arktykę niedźwiedziom!!!! Może kryzys sprawi, że ludzie się trochę opamiętają i zaczną żyć zgodzie z prawami natury. Ja bardzo tęsknię za czasami bez telewizora i komputera. Przecież ludzie teraz nie potrafią rozmawiać ze sobę. Brawo dzieciaki!!!! Czym skorupka za młodu nasiąknie. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    50latek(2009-02-28)
  • JASNOŚĆ hej dziewczynooooo spójrz na misia. .. nieszczęśliwego białego misia. .. :D
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    JASNOŚĆ(2009-02-28)
  • Kłamstwo i propaganda ! Szukajcie na youtubie film great global warming swindle. Kto ciekawy niech oglada. Kto woli byc oklamywany niech nazwie to jak chce.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Heniek3d(2009-03-01)
  • youtubie film great global warming swindle ???? ale mi to żródło wiedzy; O))))
  • W każdej sferze naszego ludzkiego życia podejmowane są polemiki!!! I to dobrze! Jedno jest pewne, podejmowanie, wśród dzieci, działań wychowawczych, które uczą młode pokolenie szacunku do przyrody, klimatu i planety; które uświadamiają, ze jesteśmy malutką cząstką Wszechświata; które pokazują jak żyć zgodnie z prawem natury i uczą oszczędności SĄ DOBRE! Dobrze, że szkoły i placówki oświtowe się tego podejmują, bo tak naprawdę powinni to robić rodzice, a z tym jest różnie. Osiemnastko!!! Tak trzymaj, robicie tam bardzo dobrą roboę. Brawo!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    rodziciel(2009-03-01)
Reklama