UWAGA!

Etykiety samoprzylepne pod lupą

 Etykiety samoprzylepne pod lupą

Najczęściej nazywamy je naklejkami i zazwyczaj na co dzień spotykamy się z papierowymi wersjami. Do tego, aby zrobić odpowiednią etykietę, potrzebna jest oczywiście drukarka. W ten sposób może powstać naklejka z kodami kreskowymi, logotypem, oznaczeniem produktu czy też środków trwałych zarówno w wersji kolorowej, jak i czarno-białej. W tym aspekcie ograniczać nas mogą możliwości drukarki, która również ma określone parametry na przykład co do wielkości rolek z etykietami. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę.

1. W jakiej technologii można drukować?
       2. Jaki klej i materiał?
       3. Etykiety z tworzyw sztucznych
      
       W jakiej technologii można drukować?
       Naklejki wpisują się w pewien sposób w automatyczną identyfikację i najczęściej wykorzystywany w ich powstawaniu jest nadruk termiczny lub termotransferowy. Do przygotowania kolorowych etykiet stosuje się technologię offsetową, a konkretny układ graficzny musi być zaprojektowany już na etapie produkcji. Następnie etykiety samoprzylepne mogą zostać poddane nadrukowi w dowolny wybrany przez nas sposób.
      
       Jaki klej i materiał?
       Poza materiałem, z którego wykonane są naklejki, niezwykle ważnym aspektem jest sam klej. To on sprawia, że etykieta przylega do podłoża. W tym aspekcie niezwykle istotna będzie wytrzymałość oraz elastyczność i podatność na zmienne warunki atmosferyczne i temperaturę. Etykiety samoprzylepne do drukarek są wytwarzane z różnych materiałów. Najczęściej spotykamy się z papierowymi naklejkami o wykończeniu matowym, półbłyszczącym, błyszczącym. Popularne są też wersje z papieru termicznego. To propozycje wykorzystywane przede wszystkim do oznaczania produktów, ale są nieodporne na działanie czynników atmosferycznych.
      
       Etykiety z tworzyw sztucznych

       Naklejki z różnych materiałów, które są zabezpieczone folią transparentną, przede wszystkim mają większą odporność na ścieranie oraz warunki atmosferyczne i na przykład promieniowanie UV. Poza tym producenci przygotowują konkretne naklejki do potrzeb klientów oraz różnych branż. Na przykład foliowe etykiety sprawdzą się świetnie w przemyśle i są odporne na działanie detergentów i kwasów oraz wysokiej temperatury. Specjalistyczne etykiety plombowe wykorzystują różnego rodzaju technologie zabezpieczające. Na przykład naklejki mogą się kruszyć lub też pokazać napis VOID przy próbie zerwania. Większości z nich po prostu nie da się oderwać. Poza tym na przykład na tabliczkach znamionowych są stosowane etykiety informacyjnie niepalne, odporne na wilgoć i chemikalia oraz niezwykle wytrzymałe.

       ----- materiał płatny -----

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie