UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Parafrazując text Łobuzów: "Oni widzą w ludziach piniądz". Gdyby przekroczenia prędkości karane byłyby np: pracami społecznymi to suszenie nie byłoby tak intensywne. A na te wszystkie apele o ostrożną jazdę i inne opowieści dziwnej treści mam cytat z nagranego przed kilkoma laty na odprawie naczelnika WRD w jednej z KMP (dziś już na słodkiej emeryturce): "A ja k... a muszę mieć mandaty". Racją też jest że dużo ludzi przegina z prędkością. Czasem nawet po dźwięku silnika słychać że na budziku na obszarze zabudowanym dochodzi stówka. A ilu ludzi przechodzi przez przejścia dla pieszych gadając przez tel. albo pisząc na fejsie. I to raczej nikogo nie interere.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    3
    asenapisałem(2023-10-19)
  • @asenapisałem - Przecież przepisy nie zabraniają rozmawiania przez telefon na przejściu - to mit powielany przez tych, którym nie chce się zajrzeć do przepisów, albo ich nie rozumieją. Przepis mówi wyraźnie czego i w jakiej sytuacji dotyczy zakaz: "korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych - W SPOSÓB, KTÓRY PROWADZI DO OGRANICZENIA MOŻLIWOŚCI OBSERWACJI sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. " Więc jeśli pieszy rozmawia przez telefon, ale zachowuje przy tym uwagę i się rozgląda - to ma do tego pełne prawo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    3
    Zennon.(2023-10-19)
  • @Zennon. - zdrowy rozsądek jesnak zabrania na pewno.
  • W takim razie zdrowy rozsądek powinien zabronić kierowcy słuchania radia, rozmowy z pasażerem itp. Bo te rzeczy tak samo zajmują uwagę kierowcy. Zgadza się?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Zennon(2023-10-19)
  • @Zennon. - Zapis ten mówi jednoznacznie, że należy telefon odłożyć. Co może ograniczyć możliwość obserwacji? Każda aktywność, która jest prowadzona włącznie z inną aktywnością. Co do zasady nie da się robić dwóch rzeczy na raz, zachowując przy tym takie samo skupienie na każdej z nich. Są oczywiście rzeczy, które nie wymagają skupienia i uwagi aż tak dużych, ale wydaje się, że własne bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych nie nalezy do takich czynności. Równie dobrze można powiedzieć, że znajdą się osoby, które mogą czytać książkę i ona nie ogranicza im możliwości obserwacji tego, co się dzieje dookoła....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    cogitans_1(2023-10-19)
Reklama