UWAGA!

Wnętrza domu jednorodzinnego - ciepła nowoczesność

 Elbląg, Wnętrza domu jednorodzinnego - ciepła nowoczesność

Tym razem krótka prezentacja realizacji projektu wnętrza w domu jednorodzinnym. Właściciele nabyli dom z założeniem, że nie będą w nim wprowadzać gruntownych zmian - dom był wybudowany kilka lat temu. Ale, jak to często bywa, nie wszystkie rozwiązania odpowiadały nowym domownikom.

Pierwsze nasze spotkanie dotyczyło projektu jednej łazienki. Po prezentacji rozwiązań inwestorzy zaproponowali, abyśmy opracowali dla nich projekt całego piętra domu.
     Całość była projektowana, można powiedzieć, na bieżąco, bo ekipa budowlana była wcześniej umówiona. Tak że zabraliśmy się ostro do pracy. Właściciele chcieli, aby utrzymać nowoczesny styl domu, ale żeby jego klimat był ciepły. Trochę w klimacie mebli BoConcept, które z resztą zostały użyte w kilku pomieszczeniach.
     Projekt obejmował trzy łazienki, z czego najważniejsza dla nas była łazienka z sauną, w której inwestor zgodził się na zastosowanie kamienia naturalnego. Chcieliśmy użyć materiałów naturalnych, ponieważ istniejąca tam sauna wykończona była w jasnym drewnie. Do tego dochodziły jeszcze skosy. Pod jednym z nich wkomponowaliśmy kabinę prysznicową. Największe wrażenie zrobiła płyta trawertynu do kabiny prysznicowej o wymiarach 2,2 m x 1,3 m. Jest to jedna z zalet kamienia naturalnego, że daje nam możliwość zaprojektowania jednolitej płyty bez fug, jak to jest w przypadku terakoty. Brodzik prysznica został także wykonany z kamienia, dzięki czemu podłoga w całej łazience jest bez żadnych progów. Wykonanie takiego brodzika jest bardzo trudne, ze względu na skomplikowaną izolację. Trawertyn bardzo ładnie łączy się z ciemnym drewnem. Na podłodze zastosowaliśmy takie połączenie, jednak drewno zastąpiliśmy wysokiej klasy płytką drewnopodobną z Grespanii (ze względu na dużą wilgotność w pomieszczeniu). Efekt niesamowity. Kolejnym ważnym elementem jest szklana umywalka na drewnianym blacie i efektowna bateria trójotworowa wychodząca z płyty grubego trawertynu. Całość dopełniają lampy Flos i Regent.
     Tuż obok znajdował się mały wc. Zaproponowaliśmy użycie białych kafli i mozaiki bardzo zbliżonej do grafitowego kamienia. Zrezygnowaliśmy z typowego oświetlenia na rzecz ukrytego światła w suficie oraz lampy halogenowej z diodami LED w zestawie podtynkowym. Jako, że miał to być mały, ale stylowy wc, armaturę wybraliśmy z firmy Duravit z edycji Phillipa Starcka - jednego z najlepszych designerów sztuki użytkowej. Są to rzeczy, na które na nie zawsze zwraca się uwagę, ale efekt ostateczny zależy od zgrania wszystkich elementów całego projektu, a w szczególności dotyczy to detali.
     Ważnym dla nas i dla właścicieli miejscem jest sypialnia. Stworzyliśmy na ścianie swoistą formę przestrzenną z przemyślanym oświetleniem. Całość dopełnia gra kolorów na poszczególnych elementach oraz piękny stiuk techniczny na głównej ścianie. Pamiętajmy, że przy stosowaniu tynków dekoracyjnych musimy zadbać o ich podświetlenie. Bez tego nie uzyskamy pożądanego efektu. Jasne ściany, ciemna podłoga, kremowe dywaniki i prostota mebli BoConcept tworzy klimat tego pomieszczenia. Łóżko na grubym stelażu podkreśla najważniejszy mebel.
     W sypialni nie mogło zabraknąć toaletki - zastosowaliśmy dwa lustra na stelażu w wybarwieniu z orzecha, takiego samego koloru stolik oraz kremowy fotel BoConcept. Zastosowane oświetlenie z firmy Vibia, w szczególności piękny plafon o wymiarach 60x60 cm, ujął właścicieli.
     Z sypialni mamy bezpośredni dostęp do kolejnej łazienki. Ona jest najcieplejsza w stosunku do dwóch poprzednich. Zastosowaliśmy kolekcję płytek z firmy Grespania z motywem kwiatowym jako dekor. Przeważają kafle w kolorze delikatnego beżu i kontrastowe w brązie. Wanna została obudowana płytkami ciętymi wodą, dzięki czemu jej biały akryl ładnie kontrastuje z ciemnymi płytkami. W tym pomieszczeniu oparliśmy się na złamaniu symetrii. Ściana z miską ustępową jest w takim układzie, ściana z umywalką też - tam lustro jest przesunięte z osi umywalki.
     Rozpoczynając prace nad tym tematem, właściciele planowali zachowanie istniejącej obudowy schodów, jednak w trakcie prac sami stwierdzili, że w tej chwili jest zbyt duża różnica jakościowa materiałów. W związku z czym także i one zostaną wymienione. Tak pokrótce wygląda ten projekt. Dotyczył on również pokoju dzieci. W jednym z nich pierwszy raz zastosowaliśmy lampy z masy szamotowej i naprawdę są godne polecenia. Wprowadzają dużo ciepła do pomieszczenia. Tak że na dzisiaj skończone jest piętro domu, na jesień przygotowujemy projekt na parter, również w stylu „ciepłej nowoczesności”. Dzięki konsekwencji inwestora co do realizacji ściśle według projektu, udało się stworzyć ciepły zakątek, gdzie domownicy po trudach całego dnia mogą swobodnie wypoczywać.
     Dla czytelników zainteresowanych kontaktem z Krzysztofem Hoffmannem podajemy numer telefonu - 055 232 41 70.
      www.atelier-hoffmann.pl
     mail:atelier@atelier-hoffmann.pl
     
     
     
-------------------- Reklama ----------------------

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama