Tylko remis

Elbląg, Tylko remis

Olimpia Elbląg nie wykorzystała możliwości do dopisania sobie kompletu punktów w walce o utrzymanie. Żółto-biało-niebiescy nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Błękitnych. I do Elbląga wracają tylko z jednym punktem. Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg 0:0.

To był kolejny mecz z cyklu „o życie”. Żeby zachować drugoligowy byt, Olimpia musiała ze Stargardu wywieźć komplet punktów. Tym bardziej że jednocześnie pozbawiała punktów Błękitnych – bezpośrednich rywali w dramatycznej walce o utrzymanie.

I może by się udało... Gdyby Janusz Surdykowski pokonał bramkarza Błękitnych Tobiasza Weinzettela w 18. minucie. Albo siedem minut później, kiedy celnie główkował, niestety bramkarz rywali był na posterunku. Trudno mieć pretensje do jedynego elbląskiego napastnika – w tym sezonie bramkarza rywali pokonał już 14 razy. Trudno wymagać, żeby co tydzień strzelał dwie bramki (dwa gole Janusza Surdykowskiego zapewniły Olimpii trzy punkty w meczu ze Zniczem Pruszków).

Szansę na strzelenie bramki jeszcze w pierwszej połowie miał Sebastian Kamiński. Jego strzał pod poprzeczkę z 38. minuty sprawił poważne problemy Tomaszowi Weinzettelowi.

W drugiej części spotkania warto odnotować strzał z dystansu Sebastiana Bartlewskiego w końcowych minutach. Olimpijczycy walczyli, atakowali, ale... serwis Statscore zaliczył im tylko cztery strzały celne i osiem niecelnych w całym meczu.

W niedzielę żółto-biało-niebiescy na własnym boisku podejmują Skrę Częstochowa.

Błękitni Stargard – Olimpia Elbląg 0:0

Olimpia: Witan – Kamiński, Lewandowski, Wenger, E. Filipczyk, Ressel (68' Kordykiewicz), Krasa, Waniek, Bartlewski (90' Poliński), Bawolik (90' Burzyński), Surdykowski

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Błękitnych Stargard, na drugim Olimpii Elbląg)

posiadanie piłki: 50 proc. : 50 proc.

strzały celne: 2:4

strzały niecelne 1:8

ataki: 91:99

niebezpieczne ataki: 72:63

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 7:5

niebezpieczne rzuty wolne: 1:0