UWAGA!

PWSZ rozwija skrzydła

 Elbląg, Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Zbigniew Walczyk – rektor PWSZ, Grzegorz Nowaczyk – prezydent ELblaga, Jarosław Niedojadło - dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Zbigniew Walczyk – rektor PWSZ, Grzegorz Nowaczyk – prezydent ELblaga, Jarosław Niedojadło - dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ (fot. WS)

I to dosłownie. Dziś bowiem (23 lutego) oficjalnie do użytku oddane zostało nowe skrzydło budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy alei Grunwaldzkiej. Budowa nowej części i modernizacja dotychczasowych obiektów uczelni trwała ponad 5 lat i pochłonęła 26 milionów złotych. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Dziewięć nowych sal wykładowych mogących pomieścić 920 studentów i dwanaście specjalistycznych laboratoriów wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt – to tylko część inwestycji.
       - Inwestycja obejmowała budowę nowego obiektu o powierzchni 3100 metrów kwadratowych oraz modernizację budynku „po politechnicznego”. Obecna przestrzeń dydaktyczna to bez mała 20 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 7400 metrów to powierzchnia socjalna dla studentów - wylicza prof. dr hab. inż Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ.
       W nowym skrzydle PWSZ znajduje się imponująca, nowocześnie zaprojektowana aula na 320 miejsc, dwa audytoria (140 miejsc każde), dwie sale mieszczące po sto osób oraz trzy sale wykładowe (40 miejsc każda). W nowym budynku powstały też laboratoria dla studentów: biologii i ekologii (dwie pracownie), monitoringu, technologii i chemii środowiska, diagnostyki, eksploatacji i napraw maszyn, maszyn i napędów elektronicznych, elektrotechniki i metrologii, mechaniki płynów i hydrologii, mechatroniki, inżynierii materiałowej (trzy pracownie), instalacji budowlanych oraz CAD/CAM (dwie pracownie).
       Dwa skrzydła uczelni połączone zostały oszklonym przejściem. Inwestycja objęła także „stary” budynek PWSZ. W dawnym segmencie uczelni zmodernizowano sale dydaktyczne, część pomieszczeń zaadaptowano na laboratoria dla kierunku budownictwo oraz nowe sale, zmodernizowano i rozbudowano istniejącą bibliotekę. W całym obiekcie zmodernizowano wszystkie instalacje techniczne, wybudowano podjazdy, dodatkową klatkę schodową i windę ułatwiającą osobom niepełnosprawnym poruszanie się po uczelni. Budynek został ocieplony.
       Projekt objął także modernizację pomieszczeń budynku PWSZ przy ul. Wojska Polskiego, tu powstały trzy laboratoria eksploatacji i zarządzania sieciami komputerowymi, studio multimedialne, dwie sale dydaktyczne. W ramach inwestycji doposażono informatyczny system uczelni, zbudowano i wdrożono system zdalnego nauczania e-lerning oraz Zintegrowany System Zarządzania Uczelnią USOS (Uczelniany System Obsługi Studiów). W Domu Studenckim przy ul. Wspólnej powstało wysoce wyposażone studio multimedialne.

 


       - Studio multimedialne w zasadzie nazwać można telewizją cyfrową. Będzie wykorzystane przede wszystkim do zrealizowania tematu e-lerningu w prawdziwym wydaniu, czyli prowadzenia zajęć na żywo on-line - tłumaczy mgr inż Krzysztof Brzeski, dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej. - Sale audytoryjne na Wojska Polskiego i przy al. Grunwaldzkiej wyposażone są w kamery śledzące z możliwością sterowania ze studia cyfrowego znajdującego się w budynku przy ul. Wspólnej. Możemy na żywo strumieniować obraz z wykładu do sieci internet, ewentualnie nagrywać te wykłady i udostępniać asynchronicznie studentom. Wszystko w jakości HD.
       W ramach informatyzacji uczelni PWSZ wdrożyła nową sieć lan i telefonię voip. Nowinką jest także cyfrowa legitymacja dla studentów.
      
       Całkowity koszt projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu służącej kształceniu kadr nowoczesnej gospodarki ze szczególnym nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne” wynosi 26 206 409 zł, z czego ponad 90 procent zostało sfinansowane przez Unię Europejską.
       Budowa i modernizacja budynków to ok. 15 milionów złotych, pozostała część pieniędzy została przeznaczona na wyposażenie uczelni.
      

OK

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Szkoda tylko, że podpisano umowę z Olsztyńska uczelnia w sprawie Modrzewiny www.umelblag.pl
  • Ale tygiel od czerwonych po czarnych!!!
  • Mógłby ktoś pomyśleć by poszerzyc specjalosci medyczne w UH-E np. położna. Chciałabym studiować taki kierunek jednak nie stac mnie na akademie medyczna a taki kierunek jest jedynie dostępny dla osob pracujących już w tym zawodzie a majacych wykszt. zawodowe.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elblążANKA31(2012-02-23)
  • szkoda tylko ze studentow jak na lekarstwo
  • Kto wybierał kolor. .. dlaczego nie została zachowana kolorystyka. .. ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Lukeee(2012-02-23)
  • Mają to gdzieś
  • panie nowaczyk w niedziele rozdaja oscary
  • Co za szkaradztwo, kto to projektował ? Hero.
  • Wykonawstwo też fatalne, odchyłki od zaprojektowanej powierzchni (prawdopodobnie cylindrycznej) na elewacji jak na świeżo zaoranym polu na gliniastej roli przez pijanego traktorzystę z okolic Lelkowa. Hero.
  • Moze wkoncu otworza porzadny kierunek dla inżynierow na studiach niestacjonarnych - chociazby energetyka lub eksploatacja maszyn i urzadzen a nie same ekonomiczne gowno. .. a polowa stodentow zaocznych zeby ukonczyc inzyniera do gdanska jezdzi albo do olsztyna zamiast pieniadze w Elblagu zostawiac. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Przyszly Inżynier z UWM(2012-02-23)
  • dobrze, że klubu studenckiego, ktory zapowiadano, jednak nie pobudowano. studenci maja się uczyć, nie bawić. bawić sie będą jak skończą studia, nie dostaną pracy w polsce i wyjadą za granicę.
  • Postudiowałabym sobie w takiej uczelni, szkoda, że jest rozrzucona po calym Elblągu, na Czerniakowskiej -języki, na Wojska - informatyka, na Wspólnej akademik i na Grunwaldzkiej cala reszta. Warto by ograniczyć sie do dwoch lokalizacji. Prezydent Slonina slusznie chciał pobudować campus studencki na placu miedzy Zeromskiego, a Mickiewicza, i tam należaloby umieścić Instytut Językowy, oraz jeden akademik. A budynki na Grunwaldzkiej ściślej powiązać z Halą sportową, oraz dobudować tam akademik wraz z klubem.
Reklama