UWAGA!

Jakie problemy mają mieszkańcy Na Stoku

 Elbląg, W spotkaniu z prezydentem wzięło udziało około 30 osób
W spotkaniu z prezydentem wzięło udziało około 30 osób (fot. Michał Skroboszewski)

W cyklu spotkań prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z mieszkańcami przyszedł czas na dzielnicę „Na Stoku”. W sali spółdzielni „Sielanka” prezydent chwalił się dzisiaj swoimi osiągnięciami, a mieszkańcy zgłaszali problemy, które utrudniają im życie.

Zakończony remont basenu przy ul. Robotniczej, kończąca się budowa sądu przy ul. płk. Dąbka, remonty dróg - to najważniejsze inwestycje w dzielnicy Na Stoku, o których mówił Witold Wróblewski. Ale mieszkańcy, których było około 30, przyszli z zupełnie innymi sprawami, które ich zdaniem dość skutecznie utrudniają im życie w tej dzielnicy.
       - Mieszkam na ul. płk Dąbka 104. Przed naszym budynkiem brakuje pięciu drzew. Na wysłane pismo otrzymaliśmy odpowiedź, że nie można ich zasadzić, bo tamtędy przebiega rura gazowa. Czy można coś w tej sprawie zrobić? - pytał jeden z mieszkańców.
       - Przy ulicy Robotniczej 160a jest zamontowana kotłownia, z której dym przeszkadza mieszkańcom – zgłosiła problem kolejna mieszkanka.
       - EPEC podjął działania wraz z zarządcami wspólnot i jeżeli te budynki zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, to problem zostanie rozwiązany – stwierdził Witold Wróblewski. Nie wiadomo tylko, kiedy to nastąpi.
       Poruszona została także sprawa składu opałowego przy przystani kajakowej na ul. Radomskiej, która zanieczyszcza okolicę (nie wiadomo jak i kiedy sprawa będzie rozwiązana) czy też przejazdu rowerowego przez Most Unii Europejskiej.
       - Ścieżka rowerowa przez Most Unii Europejskiej była zaplanowana na drugiej nitce mostu [która nie powstała – przyp. SM]. Na dziś nie ma możliwości finansowych, żeby podjąć temat wybudowania tam ścieżki rowerowej – mówił Witold Wróblewski.
       Jeden z mieszkańców zauważył też, że niektóre przejścia są namalowane... w polskie barwy narodowe. - Idzie sobie pan i nogi sobie wyciera, to jest politycznie niepoprawne wycierać sobie nogi o flagę państwową. Czy jest taka możliwość, aby ten czerwony wymienić np. na pomarańczowy? – pytał mieszkaniec.

  Elbląg, Na pytania odpowiadali Witold Wróblewski i Jacek Boruszka
Na pytania odpowiadali Witold Wróblewski i Jacek Boruszka (fot. MS)


       - To nie ma nic wspólnego z flagą. Barwa czerwona na przejściach nie jest taka sama jak w ustawie o symbolach narodowych. Chodzi o bezpieczeństwo; przejścia, na których dochodziły do wypadków, miały być bardziej widoczne – wyjaśniał prezydent Elbląga. - Jeżeli coś jest białe i czerwone to wcale nie oznacza, że jest to flaga. Taki system jest praktykowany w wielu miastach.
       Podczas spotkania nie mogło też zabraknąć tematu remontów ulic. - Chodzi o remont ul. Daszyńskiego. Część ulicy została wyremontowana, a druga część od szkoły do ul. Donimirskich jest nieprzejezdna, są mówiąc kolokwialnie dziury, połatany chodnik - zauważyła jedna z mieszkanek.
       - Remont ul. Daszyńskiego traktuję tak, jakby był podzielony na etapy. Dlatego że jest to duże zadanie pod względem kosztów, a do tego typu ulic nie ma szans, żeby uzyskać dofinansowanie zewnętrzne. Przymierzamy się do remontu tej ulicy w kilku etapach – wyjaśniał prezydent.
       Kiedy? Tego prezydent nie powiedział.
      

Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Czy ta zabawa Wróbla jako kampania przedwyborcza odbywa się w godzinach jego pracy oraz podległych mu urzędasów?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    5
    RedaktorJabłkalski(2017-06-27)
  • Chciałbym mieć takie problemy jak oni , a tego fantaste co kojarzy przejście z flaga państwowa to ładnie poniosło .
  • No faktycznie Daszyńskiego jest tak szeroką i długą ulicą że potrzeba ją dzielić na etapy. Zanim zakończą ostatni etap to trzeba będzie naprawiać pierwszy.
  • Ale tłumy! !!!:)
  • Te tłumy świadczą o braku nadziei że takie zebrania mogą cokolwiek zmienić.
  • Problem z kolorem przejazdu rowerowego czy drzew musiał poruszyć jakiś stary, zgorzkniały tetryk który nie wie co ze sobą zrobić na emeryturze i tylko ludziom życie zatruwa. Za komuny takiego nazywano się społecznik. Większość Elbląga to stare pokolenie które zamiast zająć się swoim życiem które chyli się ku końcowi to tylko sieje ferment bez powodu.
  • Tłumów brak bo władza obiecuję i obiecuję a my żyjemy i sami Musimy zyc z problemami.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Życie(2017-06-28)
  • @Orlik - Ten na zdjęciu w kamizelce nie raz się do mnie przyczepił mimo tego że nie mieszkam po jego stronie ulicy nie należę do jego cudownej spółdzielni Sielanka i nawet go nie znam Pan Anioł z Robotniczej, raz nawet jak sobie pod blokiem zaparkowałem na 10 min - fakt że na trawniku - ale przy przeniesieniu 15 worków kleju liczy się każdy metr;-) - rach ciach i już ktoś straż powiadomił a teraz i nawet słupki wkopali tak się ktoś postarał - ręce opadają ale grunt że on na swoim parkingu sielankowskim może za szlabanem robić co chce zajmijcie się starszyzno z bloków swoimi problemami a nie jak te sowy w oknach siedzicie i notujecie
  • nie wymysla cos na obnizke czynszow w ZBK bo od lipca podwyzki i te czynsze sa katastrofa! jak mozna za 40 m2 placic 703 pln miesiecznie !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    antyislamskiSTOK(2017-06-28)
  • do mmmmm: Wy jesteście niszczycielami zieleni. Nie widzicie tego jaki macie obrazek pod oknami? Trawę zamieniliście w klepisko, nasypaliście cegieł w to miejsce, ale ogródki za domami sobie zostawiliście, gdzie moglibyście stawiać swoje samochody. Nie wstyd Wam? Straż Miejska jak i Policja powinni karać bardzo surowo takich. ..
  • @tyui - nasypaliście cegieł napisał parkujący na pięknym parkingu ZA SZLABANEM siedząc w tym oknie pewnie nie dostrzegłeś co się tam działo przed wysypaniem cegieł po opadach deszczu, ciekawe co Ty byś zrobił chodząc z dziećmi po tym bagnie - weź się ogarnij. Sielanka postawiła w połowie miasta szlabany, a później taki się wypowiada. Patrz na swoje co za szlabanem a od nas wara. Musimy sobie jakoś radzić mała wspólnota większość ludzi w podeszłym wieku - kto to nam zrobi może Ty. a taki człek jak ty
  • @mmmmmmmmmmmmmmm - Jesteście, raz jeszcze napiszę niszczycielami zieleni. Ogródki z tylu bloku macie- mogliście z nich zrobić sobie miejsca parkingowe a nie robić teraz tam grille. Nie podlega dyskusji, że Sielanka zrobiła szlabany dla swoich mieszkańców. Parkować każdy chce na pięknym parkingu ale partycypować w kosztach budowy nikt nie chce. Jako Sielanka płacimy remontówkę i jeżeli chcieliśmy szlabanu ( większość mieszkańców zdecydowała) to go mamy. Przepisy ruchu drogowego zabraniają parkowania na trawniku. Koniec kropka
Reklama