UWAGA!

Zamknij Zamknij
Stiukowy herb na dworku przy ulicy Chrobrego



Zdjęcie nagrodzone w konkursie styczniowym
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Herb niczego sobie, ciekawy motyw, ale co? był problem, żeby podejśc bliżej, albo wziąc lepszy obiektyw? I doświetlić to lepiej?5. :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Izabelka(2004-01-06)
  • Izabelka zapewne wiesz jakie pieniądze trzeba wydać na "lepszy obiektyw",statyw,dobry aparat i wiele innych fotograficznych dupereli.Gadacie jak jury na profesjonalnym konkursie fotograficznym,oceniajmy pomysł,uchwycenie detalu,chwili,klimatu......a nie możliwości techniczne aparatu(i przy okazji zasobności portfela fotografującego) Mi się podoba ta fotka ,bo bywam w tych okolicach ,ale nigdy nie zwróciłam uwagi na ten szczegół...no i wygląda ciekawie bo jak by tylko on z całej elewacji budynku oparł się czasowi,jak by koniecznie chciał przetrwać.Kto wie może za dzień czy dwa też odpadnie i gdyby nie to zdjęcie nigdy byśmy go nie zobaczyli.I właśnie za to daje 6:)
  • niech nie odpawa, niech zostanie! idę go zobaczyć na żywo Daje 6.
  • kto wie coś o tym elemencie architektonicznym, skąd się wziąl i odkiedy czy w ogole z jakimi czasami związany? Może Pracownia Konserwacji Zabytków wypowiedziała by się z korzyścią dla elblążan?
  • Alex - goraco polecam lekture: 1. Historia Elblaga, tom II cz.1 2. Fr. Mamuszka. Elblag i okolice To herb rodzinny, nie tyle zalozycieli ile wlascicieli majatku, ktory nazywal sie roznie na przestrzeni dziejow, lecz najbardziej znana to Wittenfelde, Pola Wittego. Stą cmentarze wittenfeldzkie przy Agrykola. Majątek ten skladal sie z kilku czesci - przy koncu Chrobrego widoczna sa resztowki, inny dwor tego dzielonego miedzy synow majatku to uulica Wspolna - tam gdzie akademik. Za nim, wsrod drzew - dawny cmentarz zadzumionych. Przyjemnej lektury.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    warmiak(2004-01-11)
  • Prawdziwa perła, pozdrawiam
  • Przeglądam fotki lapidarium i niestety kolejny już raz upewniam się, jak bardzo pożyteczny jest pomysł konkursu pana Gęsickiego. Nie tak dawno pisałam o tym obiekcie, jednym z nielicznych XVII-wiecznych ocalałych w Elblągu, a jedynym z licznych dworów "letnich" mieszczan elbląskich, które otaczały miasto. Nie wspominam o tych, po których jeno ocalały autentyczne fundamenty...Partia stiuków z prezentowanej fotografii była wówczas prawie kompletna. Drodzy elblążanie fotografujcie, wszystkie stare okruchy. Nie zżymajcie się na tych, którzy namiętnie fotografują różne drzwi, klasa stolarki elbląskiej, nie była bynajmiej prowincjonalna...Ile wspaniałych drzwi zniknęło z pejzażu elbląskiego z powodu domofonów !!!Podsuwam nieśmiało pomysł do lapidarium: historyczne ogrodzenia...Te stare elementy krajobrazu miejskiego prawie już zniknęły z naszego miasta
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    W.Rynkiewicz-Domino Muzeum(2004-01-20)
  • Super zdjęcie, robi nastrój na więcej. Wyróżnia się spośród tej reszty miernoty. całusy dla Asi i Adriana. Jacek
  • Zdjecie jest bardzo ciekawe.Jaki to herb ? Jest tam orzeł i przyłbica , jednak nie przypomina mi to żadnego znanego mi herbu szlacheckiego.Może ktoś zna historie tego domu albo wlaścicieli , budowniczych itp.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Wojtek(2004-03-20)
Reklama