UWAGA!

Włamanie za przyzwoleniem

W czwartek w Galerii Sztuki Bonitas mieszczącej się w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej odbył się wernisaż rodzinnej wystawy Dziewiałtowiczów ze Starego Siedliska pt. „Włamanie do biblioteki”.

Jak powiedział na otwarciu wystawy senior rodu Mirek Dziewiałtowicz było to włamanie za życzliwą zgodą kierownictwa uczelni i galerii, gdzie artyści od dawna czują się bardzo dobrze.
     - Chciałem zaprezentować tutaj wspólną, rodzinną wystawę, nasze wspólne, a zarazem oddzielne zmaganie się z artystycznymi problemami, ponieważ jest tutaj klimat sprzyjający naszym pracom, a także rozmowom o sztuce - powiedział Mirek Dziewiałtowicz.
     Mirosław Dziewiałtowicz zasłynął w elbląskim środowisku artystycznym jako niestrudzony organizator międzynarodowych interdyscyplinarnych plenerów artystycznych „Siedem tłustych dni na rzecz wsi”. W sierpniu br. odbył się dwudziesty plener. Prace Mirosława Dziewiałtowicz chętnie nabywają nie tylko polscy kolekcjonerzy. Wykonane przez niego rzeźby i płaskorzeźby zdobią kolekcje artystyczne za granicą.
     Na najnowszej, rodzinnej wystawie, oprócz wykonanych w drewnie płaskorzeźb głowy rodu, można oglądać prace Grzegorza i Izy. Grzegorz jest absolwentem EUH-E, od pewnego czasu zajmuje się malarstwem. Na wystawę przygotował cykl obrazów ukazujących samotnych, zagubionych klaunów, którym pomimo pozornej wesołości ciążą smutne maski codzienności. Oprócz tego zwracają uwagę dwa bardzo malarskie obrazy hiszpańskie artysty.
     Z kolei Izabela (absolwentka Studium reklamy w Ciechanowie), która od kilku lat mieszka w Hiszpanii, wystawiła kilka małych rozmiarów pejzaży, ukazujących z nostalgią widoki polskich miasteczek bez ludzi.
     Mirosław Dziewiałtowicz, specjalnie na elbląską wystawę, przygotował zestaw płaskorzeźb, wśród których znajdują się aniołowie bujający w obłokach ze swoimi złotymi piszczałkami, bajkowe choinki oraz wszelkiego rodzaju ptaki.
     Prace zgromadzone na wystawy "Włamanie do biblioteki” autorstwa rodziny Dziewiałtowiczów będzie można oglądać w galerii Bonitas (Elbląska Uczelnia Humanistyczno- Ekonomiczna, ul. Lotnicza) do 10 stycznia 2005 r.
MUR

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama