UWAGA!

Na strunach Duszy w Bażantarni

 Elbląg, Na strunach Duszy w Bażantarni

Na spotkanie z harfą, która po latach znów zagości w Bażantarni, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza już w najbliższą niedzielę (13 sierpnia) do muszli koncertowej. Harfa to instrument wciąż bardzo mało znany, każdorazowe spotkanie z nią budzi zachwyt publiczności. Niewielu miało okazję słyszeć ją na żywo, a w połączeniu ze śpiewem to już naprawdę wielka rzadkość.

Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie, akompaniując sobie do śpiewu. Jego wykonawstwo cechuje najwyższa dbałość o szczegóły. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Stypendysta Ministra Kultury, stypendysta Marszałka Wielkopolski. Półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". Obecnie współtworzy duet z Natalią Niemen, współpracuje także z Edytą Górniak. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem (w klasie profesor Katarzyny Staniewicz).

Na koncert zapraszamy 13 sierpnia. Tradycyjnie zaczynamy spacerem przyrodniczo-historycznym pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Początek koncertu godz. 17.00 wstęp wolny.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa rysunków satyrycznych ze zbioru Ryszarda Wasyluka oraz mała niespodzianka dla uczestników konkursów organizowanych w trakcie tegorocznego, XXVI Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2023.

 

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Zarząd Zieleni Miejskiej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Agencja Reklamowa Elposter Jolanta Olszewska, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Kończy się Salon, kończy sie lato i kolejny rok wykorzystania Muszli w Bażantarni tylko przez kilka niedziel z programem dla seniorów ustalanym przez hermetyczne stowarzyszenie ETK skupiajace osoby 65 +.. Elbląg miastem emerytów, ale przecież nie jest ich 100 tys. Gdzie jest kandydat na prezydenta Elbląga minister Śliwka, czy poseł Krasulski z PiS dysponujący funduszami, gdzie Szkoła Muzyczna, Liceum Plastyczne, gdzie MOSiR, gdzie elbląscy muzycy ???
  • Rozchodzi się o to kto jest dysponentem Muszli, a mam wrażenie, że miasto.
  • Zamiast użalać się nad brakiem imprez i krytykować innych proszę zorganizować różnorodne wydarzenia w muszli koncertowej: koncerty, spotkania, wystawy, spektakle teatralne itp. - co komu w duszy gra niezależnie od wieku. Dysponentem muszli jest miasto, ale jako "substancja miejska" myślę, że jest własnością nas wszystkich - mieszkańców i każdy z mieszkańców, zgodnie z regulaminem korzystania z muszli (jest dostępny), może organizować różnorodne wydarzenia od stycznia do grudnia, każdego dnia tygodnia. Świetnie krytykuje się innych, ale co Pan/Pani zrobił/zrobiła ażeby tych imprez było więcej?. Nie rozumiem też krytykowania wieku organizatorów czy uczestników - w tej kwestii też nie ma ograniczeń. Każdy wybiera to co chce i co mu w duszy gra.
  • .W Elblągu jest taką świecką tradycja, że w odpowiedzi na krytykę pada argument że sami możemy zorganizować festiwal koncert wystawę etc. Dla mnie zadziwiający bo mieszkaniec ani z powołania ani z racji piastowanych urzędów nie jest od tego co chyba oczywiste. My drogi internauto jesteśmy konsumentami kultury pod warunkiem że jest co konsumować natomiast płacimy podatki i mamy różne struktury A w nich osoby które się kulturą zajmuja(?).
  • Pamiętam czasy, gdy w latach 70 tych muszla koncertowa tętniła życiem w kazdy weekend wiosenno - letniego sezonu i grały zarówno elbląskie zespoły młodzieżowe i śpiewała Kalina Jędrusik. W Elblagu jest wielu organizatorów życia kulturalnego, ale jakoś od czasu wyremontowania muszli zainicjowanego przez ETK tylko to Stowarzyszenie organizuje tak 6-7 razy w roku imprezy. Może ktoś z Urzędu Miasta wyjaśni ten temat wyłączności ?
  • Muszla co tydzień na koncertach organizowanych przez ETK jest pełna, a innych koncertów organizowanych w różnych miejscach np. przez Stowarzyszenie Co jest? czy Klub Krypta jest naprawdę pod dostatkiem i tu średnia wieku zdecydowanie niższa. Krytykować można, ale też nikt nikomu nie broni organizować koncertów np. w muszli, jest jeszcze czas złożyć wniosek do Budżetu Obywatelskiego :-) Serio, to nie boli, a i może sprawić sporo satysfakcji.
  • Uderz w stół a nożyce się odezwą. Teraz kazdy spragniony rozrywki w tym miescie ma ja sam sobie zorganizować, a leci z Tobą pilot ?
  • W krypcie to faktycznie imprezy epokowe do pamietania na lata
  • Wędkarstwo Elbląskie Zapraszam na grupę zobaczycie jak kłusuje PZW Elbląg. @wędkarstwoElbląskie
  • Grajewo. Mława, Kartuzy, Olsztynek, Lidzbark, wszędzie i to w o wiele mniejszych ośrodkach festiwale jazzowe, a tu po Jazzblągu ani śladu i organizatorzy życia kulturalnego w tym mieście milczą jak zaklęci. Jazzbląg też mam sobie sam zorganizować ?
Reklama