UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Sądzę, że pan Szaj nie ma zielonego pojęcia o naszym lokalnym rynku energetycznym a próbuje roztaczać swoje wizje podobnie jak chodziło o przekop mierzei wislanej. Jak nie inwestuje się swoich pieniędzy to najlepiej się jest dywagować na każdy temat bez względu na rezultaty. .. patrz EC E-g. Elblążanin.
  • Myśłę ze wypowiedż Pana Szaja nie daje pełnego obrazu ciepłowictwa w Elblagu. Od lat nie modrnizowano urządzen w EC. Poprzez wchłonięcie EPECu do ENERii zostaną stworzone nowe mozliwości rozwoju systemu grzewczego i zapewienie bezpieczeństwa energetycznego miasta. Panujący ciągły balagan w systemie zarządzania EPECEM oraz silna wola obecnie rządzących w EPECU by rozwijała się prywata oraz nieróbstwo to powazne argumenty do prywartyzacji bądź gruntownych zmian w EPECU. Niewyobrazlnym jest by w takim przedsiebiorstwie jakim jest EPEC pracowało 260 ludzi przy obecnym systemie automatyzacji i komputeryzacji. Dla przykładu w którym to elblaskim zakladzie pracy jest aż 14 osób zatrudnionych jako ksiegowe. Wydatki w firmie siegają zenitu. Pod przykrywka rozwoju zatrudnia sie kolejne zbędne osoby i to bez kwlifikacji. Firma zostanie doprowadzona do ruiny, a ceny za ciepło rosna co rok.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Bolesław z PEC(2010-02-02)
  • wg mnie temat EPECu trzeba zostawić do kampanii wyborczej. Niech najpierw wypowiedzą się ci co to niby znają się na rzeczy. Obecna ekipa wyzbyła się tylu dochodowych jednostek że im jest wszystko jedno. Prywatyzacja za wszelką cenę-bo tak każe Tusk? Ci co kupują mają z tego korzyść? A miasto nie umie jej osiągnąć? To już wiem dlaczego Elbląg ginie. Same beztalencia? Za jedzonko i ciepełko ludzie mimo biedy zawsze zapłacą.
  • Panie Bolku. .. A moze sprywatyzowac EC, bo tam w ksiegowosci pracuje ponad 30 osob? Pan Szaj raczej sie nie myli co do podwyzek. Beda one niezależnie od tego, czy będzie prywatyzacja czy inwestycja. Problem jest jeden - gdy będzie inwestycja - zapłacimy w cenie ciepła tylko za inwestycje, gdy będzie prywatyzacja - zapłacimy za kapitał i za inwestycje. I dlatego pomysł, by to miasto lub EPEC budowało elektrownie jest najlepszy!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Anty Bolek(2010-02-02)
  • Szanowny Panie Logiku, z przytoczonych przeze mnie fragmentów wypowiedzi autora można wysnuć wniosek iż, sądzi on, że sytuacja w której żródło cieopła (Kogeneracja Energa) staje się wółascicielem dystrybutora sieci (EPEC) i tworzy monopol jest gorsza od tej w której dystrybutor (EPEC) buduje własne żródło ciepła i tworzy monopol. Mając na uwadze powyższe można domniemywać, że według autora korzystny lub niekorzystny dkla klientów nie jest sam monopol, lecz to, kto jest tego monopolu właścicielem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Olgierd Jedlina(2010-02-02)
  • Pan Szaj z całym szacunkiem pracujac w EC jedynie posmakował energetyki zawodowej więc nie powinien wypowiadać się w sprawch bezpieczeństwa energetycznego miasta to po pierwsze. Drugim natomiast waznym elementem jest stosowanie już praktyk monopolistycznych przez EPEC, który w skład ceny ciepła którę zatwierdza URE wpompowuje wszystkie koszty te rzeczywiście potrzeben i te z pobożnych rzyczeń kadry zarządzającej EPECEM. W takim systemie kwlifikowania kosztów działalności koncesjonowanej nie jest moralne by mieszkańcy na wprost przenosili ciężar nietrafionych inwestycji, zbędnych wydatków itd. w opłatach za ciepło. Dość wysokim składnikiem w prortfelu mieszkańca jest już cena ciepła. Niezbędnym jest weryfikacja obecnych stawek za ciepło ( w rozumieniu - kosztów kwalifikowanych wpływających na cenę ciepła) by odciążyć budżety lokatorów budynków mieszkalnych oraz jednorodzinnych także pozostałych instytucji - dlatego też wręcz niezbędne są zmiany - myśle że koniecznie także osobowe w zarządzie firmy EPEC.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Kazik G(2010-02-03)
  • Zgadzam się z poprzednikiem, artykuł jest tendencyjny, gdyby autor był na poprzednim stanowisku, miałby na temat prywatyzacji EPEC odmienne zdanie. To zwykły koniunkturalizm. A ta nasza wymiana opinii na Forum przypomina mi powiedzenie " psy szczekają, i. t. d", tyle przecież informacji w tej dyskusji padło, które powinny podchwycić media, politycy, radni, a i sam zarząd miasta. Tymczasem cisza, można czuć się zdegustowanym.
  • Dzisiaj aby przedsiębiorstwo mogło się rozwijać należy je zmieniać. EPEC przyzwyczaił się do trwania w bezruchu. Pracownicy, a w samym budynku na Fabrycznej jest ich blisko 100 „ umysłowych” przyzwyczaili się w większości do bezczynności. Wielu z nich cieszy się z ciepłej nieźle płatnej posadki, ale czemu im się dziwić generalnie Elbląg to bezrobocie w związku z tym tak „ szanują” swoją pracę, nie przemęczając się trwają w swoim letargu. Jak najbardziej prywatyzować, ruszyć to „ zasiedziałe towarzystwo wzajemnej adoracji”, gdzie poza plecami ustala się kto ma być i trwać, a twarzą w twarz rozsyła się promienne uśmieszki. Może nowy prezes zacznie mieć na uwadze rozwój a nie trwanie. (Unia wreszcie zacznie rozliczać nasz kraj z dyrektyw o białej energii). Może nie będzie się słuchał „ podpowiadaczy” a bardziej będzie zwracał uwagę na prawdziwą rzetelną wydajność pracowniczą doceniając i poważnie traktując tych, którzy na jego pasję wyrabiają swoje dniówki. Nie łudźmy się jednak, że zniknie kolesiostwo bo „ królik” bez względu jaki by nie był to i tak zawsze będzie miał „ przyjaciół” . Jednak prywatyzacja jak każda zmiana pozwoli odsiać plewy od zboża bynajmniej w pierwszej fazie swojego istnienia bo później i tak nastąpi stagnacja. Podwyżki, cóż i bez prywatyzacji będą miały miejsce bo mimo wszystko EPEC to monopol.
Reklama