UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Jak czyta sie te opnie, to ręce opadają jakim trzeba być dresiarzem z Elbląga i nie znać historii. Fakt, ze powstał w 1975 roku w czasach PRL-u, nie oznacza, że wszystko jest złe, bo trzeba być półmózgiem zeby tak myśleć. Pomnik przypominający szandar na wietrze wykonany z blachy mosiężnej. Ale przedstawiający jedne najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta. Z przodu nawiązuje do bitwy pod Grunwaldem-czy to tez wiąże sie z komuna?, przyjazd Kazimierza Jagielończyka do Elbląga, który w 1457 r. wydaje przywileje dla Elbląga, m. in. szpital św. ducha wchodzi w obręb miasta, powiększa sie terytorium o dawne włości komtura elbląskiego, rada miasta miała przywilej do wydawania prawa lokalnego-to tez wiązało sie z komuną?. Pokazany jest orzeł piastowski. Z tyłu znajduje sie symbole nawiązujące do morskich tradycji Elbląga-kotwica, galeon Zygmunta Augusta Hashtagi: #wojtek
  • racja
  • No jednak budowlancy to honorowy narod. Za prawie pol miliona zlotych nie chce splamic sobie rak dotykajac tej powiajacej scierki(delikatniejsza wersja odzywki Sikorskiego), niech skoroduje do cna, nie ruszac bo zasmierdzi. Jeszcze raz brawo budowlancy. Garbusiarz cyklista. upr bud 272Gd/71
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    Zbyszek 1(2021-08-25)
  • @Prezydent - Dzisiejszy ŚWIATOWID powstał dzięki uchwale Rady Ministrów PRL nr 535/54 z 1954 roku. W 1962 roku powołany został do życia Elbląski Dom Kultury im. Kazimierza Jagiellończyka. Czy ten tzw. "relikt komunistyczny"też należy wyburzyć?
  • Dzisiejszy ŚWIATOWID powstał dzięki uchwale Rady Ministrów PRL nr 535/54 z 1954 roku. W 1962 roku powołany został do życia Elbląski Dom Kultury im. Kazimierza Jagiellończyka. Czy ten tzw. "relikt komunistyczny"też należy wyburzyć?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    rozsądek(2021-08-25)
  • @miesz Elblaga - Mieszkańcy miasta radośnie i spontanicznie uczestniczyli w imprezkach organizowanych przez PZPR. Teraz GM rozumie jakim cudem Populizm i Socjotechnika odniósł sukces wyborczy. Odwołali się do starych nawyków części społeczeństwa, innych zwyczajnie przekupili za pieniądze uczciwych podatników i przepis na zwycięstwo bolszewickiej dojnej zmiany gotowy.
  • @Do_pomorskiego - Wpis z natury obrzydliwy! Jego autor, zbyt młody by pamiętać prawdziwe i masowe poparcie mieszkańców Elbląga i powiatu! Więc. .. nie placie przeszłości ołtarzy!
  • @rozsądek - Ej rozsadek, Dom Kultury to nie pomnik, sama nazwa pomnik to upamietnienie czegos. Zupelnie inna jest funkcja pomnika, a inna Domu Kultury. Garbusiarz cyklista
  • @Zbyszek1 - Oczywiście można pomniki burzyć, chować czy co tam jeszcze. .. Jednak pomniki mają pewną wspólną pozytywną cechę, PRZYPOMINAJĄ, jednym cudownych przywódców i ich dzieła, takich jak Edward Gierek, czy Władysław Gomułka. .. a innym traumę związaną z owymi cudownymi przywódcami. Czyli powinny zostać, bo tylko od nas zależy ich wymowa, czyli użyteczność.
  • TVP powstała za komuny - rozumiem, że to coś też zlikwidujecie.
  • tylko ja mam wrażenie że jest go pół i brakuje pomorza ???nigdy nie rozumiałem tego gniota
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    kat-ol(2021-08-25)
  • Mimo wszystko na chwałę XXX-lecia PRL i na siłę podkreślający polskość Elbląga. Co my mamy wspólnego z bitwą pod Grunwaldem? Mieszane uczucia. Jeżeli miałyby być tam najważniejsze wydarzenia z historii miasta to brakuje założyciela, brakuje piekarczyka (tak, wiem, to tylko legenda). Dla mnie chyba jednak zlikwidować i zmienić plan zagospodarowania przestrzennego na coś bardziej użytecznego i postawić gdzieś inną konstrukcję pominikopodobną odzwierciedlającą historię miasta, ale bez upolityczniania i bez unarodowiania.
Reklama