UWAGA!

Asfalt tak, ale nie do końca

 Elbląg, Asfalt tak, ale nie do końca
(fot. Anna Dembińska)

Na 150-metrowym odcinku ulicy Królewieckiej przedwojenną kostkę brukową zastąpiła nawierzchnia asfaltowa. Co z resztą? Na razie nie ma na ten cel pieniędzy. Urzędnicy planują dokończyć modernizację w 2018 roku.

Drogowcy zmodernizowali jedynie najbardziej zniszczony odcinek ulicy, od skrzyżowania z ul. Szymanowskiego do wysokości byłego wojskowego kasyna. - Ten fragment ulicy został wyasfaltowany jako uzupełnienie inwestycji przy ul. Moniuszki – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Za wyasfaltowanie 150 metrów ulicy Królewieckiej i remont chodnika przy ul. Moniuszki miasto zapłaciło 178 tys. zł. Dalsze remonty są uzależnione od stanu finansów miasta. Kompleksowa modernizacja nawierzchni ul. Królewieckiej do al. Piłsudskiego, wraz z naprawą chodnika, jest zaplanowana w wieloletnim programie modernizacji dróg i remontów na 2018 r.
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Dożyjemy?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    1
    DziadekDoOrzechów(2016-05-10)
  • k wa mać to na co miasto ma pieniądze. na nic?
  • Spie dolili zabytek, który wytrzymał 100lat. Teraz g wno, które położyli nie wytrzyma nawet roku.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    35
    8
    zeebee(2016-05-10)
  • Nie uchodzi panie Wróblewski oj nie uchodzi, taką partaninę odwalać.
  • w d. .. e mam ten zabytek, który mi rozwala zawieszenie
  • A co z poboczami które zarastają drogi. ? Trzeba je ścinać!!!
  • Bardzo niedobra decyzja spowodowana nadmiarem pieniędzy w kasie miejskiej. Zabytkowa kostka powodowała minimalną ilość wyprzedzeń co czyniło jazdę w miarę bezpieczną. Po zaasfaltowaniu zacznie się brawura tych dla których wyprzedzanie innych jest ważniejsze od dojechania. Hero (Heronim Zabiełło)
  • obecna elblaska wladza z prezydentem na czele to w moich oczach sitwa pajacow, paryskich blaznow, amatorow we wszyskich mozliwych dziedzinach. ich dzialania i kroki sa tak kretynskie, niezrozumiale i glupie ze jestem w szoku ze wogole tak mozna. no ale ktos w koncu na nich glosowal? blazny na blaznow? glupcy na glupcow?
  • od poczatku mowilem ze kostke nalezy przelozyc(ulozyc na nowo) porzadnie ulozona kostka przetrwa dluzej niz marnej jakosci czarny lepiszcz ktorego sie uzywa w polsce i potocznie nazywa asfaltem
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    23
    4
    ursus(2016-05-10)
  • Co to będzie jak skończą się tzw środki Unijne? Pustki w kasie, wieczne zadłużenie, żadnych nowych inwestycji. Tylko banki się cieszą z klienta który ma za dużo ziemi żeby zbankrutować.
  • PO, N. , KOD, SLD, PSL, Razem to następcy starych "zasłużonych" działaczy jak:ci co grali pierwsze skrzypce przy wyprzedaży za bezcen majątku polskiego Leszek Balcerowicz, wicepremier i minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Kolejnymi przodownikami wyprzedaży byli Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Emil Wąsacz, Michał boni itp. wdrażający na gruncie polskim pomysły amerykańskiego spekulanta George’a Sorosa i ekonomisty Jeffreya Sachsa jak i Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy Banku Światowego. Balcerowicz naciskał na jak najszybszą prywatyzację, zaś osoby, które krytykowały wyprzedaż majątku, czy pokazywały oszustwa przy prywatyzacji, nazywał populistami i szkodnikami. Pierwszy minister przekształceń własnościowych Waldemar Kuczyński (UW) dość szybko odszedł, wraz z premierem Tadeuszem Mazowieckim (grudzień 1990), ale przygotował grunt dla Janusza Lewandowskiego (KLD, potem UW, teraz PO) – ministra w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Hanny Suchockiej (1992-1993). Lewandowskiemu zarzucano wielokrotnie łamanie prawa przy przekształceniach własnościowych i zaniżanie wartości sprzedawanych zakładów.
  • Nie kładzie sie asfaltu na czymś co jest gładkie(kostka granitowa). Nie będzie sie to trzymać. Asfalt kładzie się albo na beton albo na sprasowany piasek.
Reklama