UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Elbląg traci teren, który powinien służyć rekreacji i organizacji różnych imprez na rzecz deweloperów i gęstej zabudowy bez rozwiązania problemu komunikacji tego miejsca. Przez lata miasto nic nie działał z zagospodarowaniem tego terenu. Od lat w tym mieście wybierane są władze (te same osoby lub z tych samych kręgów) i ludzie oczekują po nich zmian i działania - syndrom bitej żony. Trzeba czekać jak wierchuszka naturalnie wymrze, razem ze swoimi wyborcami, może wtedy nastąpią jakieś zmiany.
  • Kasa rządzi i ani ty ani ja tego nie zmienimy. Przybywa lidlów, biedronek i banków ale ubywa miejsc pracy, poziom życia w tym mieście jest jak w kraju trzeciego świata i nikt z rządzących nie ma pomysłu i dobrej woli żeby to zmienić, betonować wszystko na około potrafią jedynie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    3
    Lucjan już nie elblążanin(2024-09-07)
  • @Lucjan już nie elblążanin - Lucjan.... a kto broni Tobie założyć firmę w Elblągu i zatrudnić 20,50 100 czy 200 pracowników. Wolny rynek, pokaż co potrafisz, no chyba że liczysz że miasto uruchomi działalność i zatrudni te 200 osób. Na pewno miasto pomoże jeśli znajdzie się jakiś inwestor, który będzie chciał zatrudnić 50,100 czy 200 osób.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    meloman(2024-09-10)
  • @meloman - Może właśnie dzięki takiemu myśleniu młodzi wyjeżdżają za pracą? Przykład ze strony pracuj. pl, w Elblągu są 154 miejsca pracy, a w Trójmieście (uwaga) 3424 oferty, Słupsk (miejscowość zauważalnie mniejsza od Elbląga) - 226 miejsc pracy, Ełk - 146,czyli właściwie tyle samo, co w Elblągu. Jesteśmy na poziomie 60 tys. miasta, nawet nie na prawach powiatu. Najłatwiej napisać "nie podoba się, to załóż firmę. ", ale chyba tylko ktoś, kto nigdy w życiu nie był nawet blisko zarządzania firmą może rzucać takie twierdzenia, baaaardzo wielu powodów, wystarczy pomyśleć.
  • @BiB - *z baaaardzo wielu powodów, wystarczy pomyśleć. (a dramatem tutaj jest brak możliwości edycji komentarzy)
  • @BiB - Tak twierdzę i mam małą firmę od ponad dwudziestu lat, tylko żeby mieć firmę trzeba trochę pomyśleć. Nigdy nie narzekałam, że nie ma pracy, miałam możliwość obserwować "poszukujących" dobrze płatnej pracy ludzi bez jakichkolwiek kwalifikacji i wykształcenia. Przejrzałam oferty pracy, no tak ale w wielu przypadkach trzeba coś potrafić. Zarobki w Elblągu są gorsze niż w dużych miastach ale są na poziomie średniej krajowej, więc w czym problem? A jeżeli tu jest tak źle (nie ma się pomysłu na działalność w Elblągu) a wszędzie jest Eldorado to rozwiązanie nasuwa się samo, wystarczy pomyśleć i mieć odwagę brać odpowiedzialność za swój los. Inny jeszcze narzekał, że nie ma pracy, tylko lidle i biedronki powstają. To chyba są tam miejsca pracy a na budowach pracują budowlańcy. Zmiany każdy powinien zaczynać od siebie, oczywiście nie dotyczy to biernych.
Reklama