UWAGA!

Zamknij Zamknij
Taka sytuacja na Moście Niskim. Wszystko wskazuje, że drewniana nawierzchnie na Moście Niskim będzie musiała być wymieniona. Takich miejsc jak na zdjęciu jest kilka w różnych częściach mostu. Niestety drewniane klocki powoli gniją i rozpadają się jak próchno. (Grudzień 2017) (Zdjęcie miesiąca)
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Niestety okres gwarancji już skończył się. Ale dziwi mnie to, że ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie, żeby ułożyć nawierzchnię drewnianą na ruchomym moście. Fizyki nie da się oszukać.
  • proponuje drugi order dla mojego misia, zbieram lajki
  • Elementy drewniane były położone w przekroju poprzecznym do powierz użytkowej. Jest Ona najbardziej narażona na wnikanie wody w głąb materiału co przyczynia się do napełnienia włókien wodą - przyczyną tego jest wypaczenie na boki. Następną usterką jest spoina która jest wykonana z twardego materiału. Spoina powinna być elastyczna z dodatkiem preparatów żywicznych. Dlatego drewno nie ma możliwości pracy i wypycha powierzchnię w kierunku górnym.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    lucatoni(2017-12-21)
  • @bobbudowniczy - Ale chyba ktoś ten most zaprojektował, ktoś to odebrał. I co teraz miasto ma to naprawiać z naszych podatków ? Niech projektant płaci za bubel lub wykonawca. .. A to, że drewno gnije jak jest narażone na zmienne warunki pogodowe (woda, deszcz, słońce, mróz + często stoi w wodzie) to nikt ameryki nie odkrył. ..
Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama