UWAGA!

Zamknij Zamknij
Niedzielny spacer nad Drużnem II. Można tu spotkać wiele ciekawych i rzadkich ptaków nawet bielika.Na zdjęciu prawdopodobnie orlik krzykliwy,ale nie jestem pewien.Jak każdy dobry lotnik ustawiał się pod słońce
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Moim zdaniem to Orlik grubodzioby (sugeruję się charakterystycznym wycięciem w skrzydle, podobne znalazłem w googlach) może "zapędził się tu do nas chociaż wg wiki nie występuje tak daleko na zachód - jeżeli tak to gratuluję zdjęcia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    rzygam tęczą(2013-06-11)
  • kolego ornitologu, wrzucę dwa moje zdjęcia tego ptaka bo też mam dylemat co ustrzeliłem. jedni mówią że to bielik a inni jak przedmówca że to orlik grubodzioby :)
  • To jest błotniak stawowy. !! Trzeba mieć dużo szczęścia, aby w naszych okolica zaobserwować orlika grubodziobego, Zakup dobry przewodnik, do oznaczania ptaków.
  • błotniak stawowy nie ma wcięć na skrzydłach.
  • To jest błotniak stawowy, samica lub młody, widać bardzo dobrze jasny podbródek i czapeczkę. Na skrzydłach to nie żadne wcięcie, tylko brak lotek. Interesuje się ornitologia od wielu tat.
  • dorosła samica błotniaka stawowego(młode jeszcze siedzą w gnieździe), dobrze widać jasną szlare wokół oczu podobnie jak u sów. Pzdr.
  • Po 1 Orlik krzykliwy ma rozłożone sterówki podczas lotu podobnie jak Bielik. Po 2 Orlik grubodzioby występuje TYLKO we wschodniej części naszego kraju i to bardzo rzadko. Po 3 nad Druznem spotkać można Bieliki lub tak jak tu na zdjęciu - Błotniaka stawowego.
Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama