UWAGA!

Zatorze

zdjęcie pozakonkursowe
Fot. nadesłał K6O6K6O
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • CIEKAWE Z KTÓREGO ROKU JEST TO ZDJĘCIE (?). TAK W PRZYBLIŻENIU.
  • przykro mi, 'swiadku' ale niestety uzyles bardzo podobnego stylu i jezyka i dlatego..... nie wazne. mam nadzieje, ze sie wszyscy poprawimy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    incognito(2003-09-11)
  • Popieram Esterę. Miodek powiedział, że lubiał jest dozwolone?W takim razie Rada Polonistów musiała już to zatwierdzić, w którym roku? W jakim słowniku jest to umieszczone, chętnie sprawdzę, bo może niepotrzebnie mnie ta forma irytuje.
  • Słuchaj kolego - język płynie, rozwija się. Jest zasada, że kiedy dwie formy są używane przez społeczeństwo to obie są właściwe. Ciebie dzisiaj irytuje, „lubiał", a kogoś 200 lat temu irytowała forma "lubił", jeśli wtedy istniała. Języka nikt nie wymyślił z dnia na dzień. Wręcz dzieje, wszelkie metamorfozy, przenikanie się kultur, dialektów nadal są nieodzownymi elementami jego ewolucji! Kiedyś nie było literki "y" tak jak ją dzisiaj wymawiamy, jednakże stała sie rzecz nie do pomyślenia ówczesnym "znawcom języka”. Wiesz co mnie irytuje? Przede wszystkim to, że zachowujecie się trywialnie i bardzo egoistycznie poruszając całkowicie niezwiązany z tematem problem. Dlaczego osoby zgrabnie piszące uważają się zawsze za "ojców chrzestnych " języka i bywają oportunistyczne wobec wszelkich przejawów odstępu od reguł im znanych? Wstydźcie się, że nie macie kompletnie szacunku wobec osób prezentujących swoje zdjęcia w tym konkursie, a także zarówno wobec szanownej redakcji, która konkurs przygotowuje i ludzi, którzy lubią fotografię, którzy wreszcie lubią wypowiedzieć się na temat zamieszczonych zdjęć. p.s. komuś pewnie przyjdzie do głowy odpisać mi: "a ty nie masz szacunku wobec ojczystego języka" . Ubiegam odpowiadając: to nie jest konkurs językoznawstwa. Nawet nie wiecie, że slang internetowy też nie jest wykluczany z reguł poprawności języka polskiego dlatego mogę Wam odpisać "Cze" :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    świadek(2003-09-12)
  • Świadek nie masz racji, np. społeczeństwo bardzo chętnie używa formy "przyszłem", a nie wmówisz mi, że jest ona poprawna gdzie indziej, jaktylko "pod Twoją klatką". Pozdro :-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    dyzio językoznawca(2003-09-12)
  • Dyzio Ty kompletnie nie kumasz sensu "ewolucji języka". Nie ma czegoś takiego jak "poprawna forma" w ścisłym tego słowa znaczeniu. Takie poglądy, jakie masz to były mądre jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz językoznawcy (ci prawdziwi historycy języka) dostrzegają walor "ewolucji języka", jako "aspekt twórczy". Nie ma co dyskutować. Są zasady poprawnej pisowni ( ortografia). Ale prawie wszystkie formy wyrazów są dopuszczalne, jeżeli są używane przez społeczeństwo w sposób „minimalnie znaczący”". Wszystkie języki świata mają tendencje do skracania formy wypowiedzi. W przyszłości jestem tego pewien "poszłem" będzie formą dominującą nad "poszedłem", ze względu na szybkość wymowy. Po prostu kiedyś, zatwardziali "pseudo językoznawcy" starali się za wszelką cenę ujednolicić język polski. Ale niestety jest to nie możliwe -bo język ewoluuje i pewnie za 300 lat, (jeżeli tego kraju nie zje korupcja):) możemy spodziewać się skróconych form prawie wszystkich wyrazów. Wiem najłatwiej i najbardziej konformistycznie jest się nauczyć reguł i chwalić nimi gdzie się da. A najgorsze jest to, ze takie osoby myślą, że to przejaw ich inteligencji. Po raz koleiny "pycha" wygrała nad tym konkursem. Proszę swoją wiedze zostawić dla siebie i mnie nie zaczepiać i nie prowokować na tym poziomie.:) Pozdrawiam! Każdy, kto teraz odpisze niech się nie spodziewa odpowiedzi z mojej strony. Posz(ed)łem sobie na browarna (browarem – te słowo tez jest nie za stare i w słownikach jeszcze nie funkcjonuje, ale jak najbardziej jest poprawne, bo wynika z „twórczości społecznej”. Nasz język żyje!!!!......
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    świadek(2003-09-12)
  • swiadek Nostradamus
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    incognito(2003-09-12)
  • dwa obiekty na tym zdjeciu sa interesujace
  • incognito -czas chyba na lekarza! NIe polece Ci -nigdy nie potrzebowałem. Jedyne co cie usprawiedliwia to nieskończone 16 lat :P
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    świadek(2003-09-12)
  • icognito: ten tekst o jedzeniu i w ogole to w jakim kontekscie? Maklowicza? Nie kumam. Moze Ci sie fora pomylily...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    blados(2003-09-13)
  • "blados-ie" tekst nie jest o jedzeniu ani i niczym innym jest tylko parafraza jezyka jakiego chcialby uzywac "swiadek" myslac, ze jezyk ewoluluje w tym kierunku.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    incognito(2003-09-13)
  • icgognito ty mnie rozsmieszasz -ty na prawde masz jakieś problemy z własnym ja -idź do lekarza to ostatni dzwonek przed schizofremią albo jeszcze czymś gorszym. Współczuje Ci z całego serca! (bez ironii)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    świadek(2003-09-13)
Reklama