UWAGA!

Zugspitze 2962 m. Widok na grań Waxenstein przy jeziorze Eibsee. Jeśli ktoś kocha góry, wodospady, ferraty, lodowce i wjazd kolejką na szczyt to nie ma piękniejszego miejsca. (Zugspitze)
Fot. emma911
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Skorzystam kolego autorze by zamiast oceny fotki (którą już i tak oceniłem pozytywnie) przedstawić problem. U dołu dołączyłem zdjęcia. Na górnym mamy zrzut ekranu fotki RAW (CR2) wyświetlony na przeglądarce ACDSee wgranej prosto z aparatu. Po przejściu z przeglądarki tegoż programu (Quick View) na narzędzia (Develop lub Edit) aplikacje do edycji RAW pojawia się zdjęcie tak jak widać na dolnej fotce (też niby ten sam RAW). Łatwo zauważyć, że RAW na górze piękny (ostrość, kontrast, barwa nasycenie) a RAW na dole to śmieć (słaba ostrość, matowe czy też blade kolory, słaby kontrast). Podobny jak na dole obraz wyświetla się w camera RAW w PS oraz w Lr. To po co RAW jeśli przechodzimy do edycji foty i zaczynamy od zera. A może są inne lepsze programy? Co na to akademicy?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ajakietomaznaczenie(2015-08-31)
  • Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy otworzyć plik CS2 programem Digital Photo Proffesional. Najlepiej oryginalny na płycie kupionej ze sprzętem. Pozostałe wymienione programy do obróbki RAW już po otworzeniu fotografii przekłamują obraz. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć tak dużej różnicy pomiędzy zdjęciami.
  • Otworzyłem RAW za pomocą DPP i bez ruszania suwaków przekonwertowałem na jpg. O to mi chodziło.
Reklama