Przemysław Korsak jedzie na igrzyska olimpijskie!

Elbląg, Przemysław Korsak jedzie na igrzyska olimpijskie!

Kajakarz elbląskiego klubu Silvant Kajak Elbląg jedzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu! Przemysław Korsak z elbląskiego klubu i Jakub Stepun wywalczyli dziś (8 maja) w węgierskim Szeged kwalifikację olimpijską w dwójkach na 500 metrów.

W Szeged na Węgrzech odbyły się europejskie kwalifikacje w kajakarstwie klasycznym na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Dziś (8 maja) o jedno miejsce w dwójkach na 500 metrów rywalizowali m.in. Przemysław Korsak (Silvant Kajak Elbląg) z Jakubem Stepunem (kajakarz z Poznania) Ta para wygrała wewnętrzną rywalizację z Wiktorem Leszczyńskim i Wojciechem Pilarzem.

W węgierskich zawodach najpierw odbył się bieg eliminacyjny. Polacy popłynęli rewelacyjnie i z czasem 1,28,51 minuty zwyciężyli w biegu. Pierwsze miejsce dało im bezpośredni awans do finału. Warto zwrócić uwagę, że polscy kajakarze osiągnęli najlepszy czas eliminacji. Zwycięzcy pozostałych biegów eliminacyjnych Białorusini Uladzislau Kravets Dzimitry Natynchyk pokonali 500 metrów w czasie 1,29,41 minuty; Francuzi Guillaume Burger i Maxime Beaumont - 1,29,37 minuty.

Elbląg, reklama

. Na mecie Polacy ( 1,28,51 minuty) o 19 setnych sekundy wyprzedzili Serbów (Csaba Zalka i Adam Botek) i 82 setne sekundy Norwegów (Gunnar Nydal Eide i Jon Amund Vold).

O godzinie 15 rozpoczął się finał. Polacy pokazali rywalom plecy. Po 1,27,57 minuty zameldowali się na mecie jako pierwsi. A to oznacza, że Przemysław Korsak z Silvant Kajak Elbląg i Jakub Stepun jadą na igrzyska olimpijskie do Paryża. Na mecie Polacy wyprzedzili o 22 setne sekundy Białorusinów, startujących pod neutralną flagą (Uladzislau Kravets i Dzmitry Natynchyk). Nad trzecimi Serbami (Ervin Holpert i Marko Dragosavljevic) mieli 0,87 sekundy przewagi. W finale ścigały się także osady z Włoch, Francji, Słowacji, Norwegii, Słowenii i Łotwy.