Elbląscy juniorzy na mistrzostwach świata

Elbląg, Patryk Stasiełowicz (od lewej), Julia Kot i Mikołaj Kot rywalizują na Mistrzostwach Świata
Patryk Stasiełowicz (od lewej), Julia Kot i Mikołaj Kot rywalizują na Mistrzostwach Świata (fot. facebook Silvant Kajak)

Brązowy medal Patryka Stasiełowicza w czwórce na 500 metrów na kanadyjkach to jedyny elbląski medal na mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców. Jak wypadli inni elbląscy zawodnicy?

W bułgarskim Płowdiw odbyły się mistrzostwa świata Juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie klasycznym. O brązowym medalu Patryka Stasiełowicza pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy: kanadyjkarz elbląskiej korony wraz z kolegami (Marceli Krawiec, Patryk Stasiełowicz, Rafał Poklepa, Antoni Michalak) stanęli na najniższym stopniu podium w czwórce na dystansie 500 metrów.

Wychowanek Mirosława Kreczmana startował również w dwójce (z Rafałem Poklepą) na 500 metrów. Polacy w finale A uplasowali się na 7. miejscu z czasem 1,47,494 minuty tracąc do pierwszych Brazylijczyków 2,989 sekundy.

W jedynce na 500 metrów w finale A elblążanin uplasował się na 8. miejscu z czasem 2,01.620. Zwyciężył Brazylijczyk Mateus Nunes Bastos dos Santos, który pokonał dystans w czasie 2,01.620 minuty.

Mikołaj Kot z Silvant Kajak Elbląg był członkiem kajakarskiej czwórki, która rywalizowała na dystansie 500 metrów. Polacy (Norbert Midloch, Piotr Szymczak, Mateusz Kubalski, Mikołaj Kot ) w finale A zajęli 5. miejsce z czasem 1,24,024 minuty, tracąc do pierwszych Węgrów 2,811 sekundy. W dwójce na 1000 metrów wychowanek trenera Wojciecha Załuskiego w osadzie z Jakubem Minczukiem uplasował się na 8. miejscu w finale B, co przełożyło się na 17. miejsce na mistrzostwach świata.

Julia Kot w jedynce na 1000 metrów zajęła 4. miejsce w finale B z czasem 4,14,395 minuty, co przełożyło się na 13 miejsce na mistrzostwach.