Czwartoligowcy bez zwycięstwa w weekend

Elbląg, Czwartoligowcy bez zwycięstwa w weekend

Porażka rezerw Olimpii Elbląg w starciu ze Zniczem Biała Piska oraz remis Concordii w Kętrzynie - tak wygląda dorobek elbląskich czwartoligowców w ten weekend. Kolejny pogrom był udziałem młodych Olimpijczyków występujących w Centralnej Lidze Juniorów.

IV liga

Bardzo dobrze rozpoczęło się spotkanie rezerw Olimpii Elbląg ze Zniczem Biała Piska. Goście do dziś stracili w lidze tylko jedną bramkę. Już w 5. minucie Maciej Tobojka zaskoczył strzegącego brami Znicza Dominika Kąkolewskiego. Po strzale z dystansu piłka znalazł drogę do bramki. Goście na odwrócenie wyniku potrzebowali chwilę - już w 11. minucie po tym jak Arkadiusz Mroczkowski huknął w samo okienko było 2:1. Kilka minut wcześniej niezdecydowanie elbląskiej defensywy wykorzystał Adrian Karankiewicz.

I przez resztę pierwszej minuty Znicz kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Nie potrafił jednak podwyższyć prowadzenia, co zemściło się w 57. minucie. Sędzia za zagranie ręką w polu karnym podyktował jedenastkę, a pewnym egzekutorem okazał się Maciej Tobojka.

I znów goście potrzebowali kilku minut na odzyskanie prowadzenia. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian karankiewicz. Wynik spotkania w 80. minucie ustalił Cezary Kuciński, który wykorzystał kolejny błąd elbląskiej obrony.

Olimpia II Elbląg - Znicz Biała Piska 2:4 (1:2)

Bramki: 0:1 - Tobojka (5. min.), 1:1 - Karankiewicz (9. min.), 1:2 - Mroczkowski, 2:2 - Tobojka (57. min., karny), 2:3 - Karankiewicz (65. min.), 2:4 - Kuciński (80. min.)

Olimpia II: Kossakowski - Sikora, Sznajder, Tobojka, Jasiński (74‘ Kościuk), Rychter (78‘ Kiełpiński), Berdyczko, Leszczyński (74‘ Sargalski), Dettlaff, Kryński (60‘ Piróg), Dzierzkiewicz (60‘ Koziełło)

Concordia Elbląg w Kętrzynie grała z miejscową Granicą. Oba zespoły w tym sezonie nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa. I po tym meczu... dalej nie poznały. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 27. minucie bramkarz pomarańczowo-czarnych obronił strzał Łukasza Swacha-Socka, ale wobec dobitki Seweryna Strzelca był już bezradny. 10 minut później Ivanei Dos Santos Brito doprowadził do wyrównania wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. W drugiej części meczu bramek nie oglądaliśmy, mimo że obie drużyny dążyły do tego, aby zainkasować komplet punktów.

Granica Kętrzyn – Concordia Elbląg 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 – Strzelec (27. min.), 1:1 – Brito (37. min.)

Concordia: Uzarek – Kopczak (30’ M. Błaszczyk), Drewek (60’ Fercho), B. Błaszczyk (70’ Chwoszcz), Bukacki, Kodz (85’ Czerniec), Brito, Filipczyk, Kaczorowski, Piech, Łęcki

Zobacz tabelę IV ligi

Derby pomiędzy rezerwami Concordii, a trzecią drużyną Olimpii Elbląg w klasie okręgowej nie odbyły się z powodu wycofania pomarańczowo-czarnych z rozgrywek. W poniedziałek (9 września) mamy poznać nazwisko nowego trenera trzeciej drużyny żółto-biało-niebieskich. Dotychczasowy: Rafał Starzyński będzie prowadził czwartoligowe rezerwy, zastąpił na tym miejscu Karola Przybyłę, który przynajmniej do końca rundy jesiennej ma prowadzić pierwszą drużynę.