UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • zdajesz sobie sprawę ze te okręciki są malutkie i nie maja żadnej wartości bojowej ?one służą do niszczenia min. Zamiast budować przekop można było w tej cenie kupić 5-6 takich okrętów(1,3 mld zł za 3 szt). Co z punktu widzenia naszej obronności było by lepsze? Ich jedyne uzbrojenie to 30 mm armatka takiej wielkości jak na transporterze Rosomak. To nie są prawdziwe niszczyciele choć nazwa brzmi dumnie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    34
    53
    nie marynarz(2024-04-12)
  • @nie marynarz - Nie wypowiadaj się o sprawach, o których nie masz pojęcia. Jesteś zwykłym ignorantem.
  • @nie marynarz - Bo redaktor zapomniał dodać że są to niszczyciele min. Ale pisanie że nie mają żadnej wartości bojowej też jest błędem. Okręty te służą właśnie do niszczenia min a nie do działań ofensywnych czy obrony płot.
  • @nie marynarz - Doucz się. Hashtagi: #Hoop
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Hoop i baabaa(2024-04-12)
  • @nie marynarz - To według Ciebie przekop nie potrzebny ??! Ruskich chcesz prosić o wypłynięcie na Zalew i potem na Bałtyk ??
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    4
    Admirał(2024-04-12)
  • @Admirał - czy potrzebny, czy niepotrzebny to się dowiemy jak będzie jakiś handel na nim. Do tej pory całość handlu w 99% była z obwodem królewieckim a do handlu z nim nie trzeba przekopu. Z punktu widzenia ekonomicznego myślę ze to się nigdy nie zwróci. Udawanie ze ma jakieś znaczenie militarne to tez głupota. Budowa przekopu osiągnęliśmy tylko to ze jak się zepsują oba mosty nad przekopem to cała strona od Krynicy będzie odcięta od świata. Przekop to taki mis, mamy go, zbudowaliśmy i co dalej?Na razie ponosimy cały czas koszty budowy, pogłębiania, obsługi przekopu a ile zarobił? Okrąglutkie "0".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    5
    nie marynarz(2024-04-12)
  • @eb - być może jestem ignorantem ale może byłbyś łaskawy uwiadomić ignoranta w czym się myli?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    nie marynarz(2024-04-12)
  • @Hoop i baabaa - a konkretnie w czym mam się douczyć? bo z Twojego jakże pouczającego posta niewiele wiadomo. Wykaż się wiedza i naucz mnie mistrzu :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    nie marynarz(2024-04-12)
  • @nie marynarz - Doczytaj, pod zdjęciem: niszczyciele min
  • @nie marynarz - To nie są niszczyciel tylko niszczyciel min czyli trałowce mają całkiem inne zadania niż duże niszczyciel choćby takie by duży nie wpueprzył się na minę morską, przez to są mniejsze z mniejszym zaburzeniem.
  • @nie marynarz - Aha. Chcesz pan atomowymi okrętami podwodnymi likwidować zagrożenie minowe. No dobra. Interesujące.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Zouave(2024-04-13)
  • @Mmj - Nie wymagają od redaktorzyny z portalu niezależności i prawdziwości art. Gdyby to zbudował motorówka, to oni by tam umieścili nawet lotniskowiec
  • @nie marynarz - Nie mają wartości bojowej bo niszczą miny? No to błysnąłeś że ho, właśnie z tego powodu mają dużą wartość bojową, admirałowie każdych flot wiedzą jak ważne są trałowce ponieważ wiedzą jak groźne dla różnej maści okrętów (od krążowników rakietowych, op, aż po okręty cywilne) miny są. Te okręty na takim zamkniętym akwenie jak bałtyk są nie do przecenienia, więc się zastanów zanim palniesz głupotę. Póki nie miałeś internetu tylko rodzi a wiedziała żeś durny.
  • @Zorro - Wybacz, że się nie zgodzę - te NISZCZYCIELE min mają dla nas ujemną wręcz wartość bojową, ponieważ poruszają się po niemal pustym akwenie (nic tam nie pływa), a to co pływa rozjedzie te nasze "niszczyciele" ino mig, że nie będzie co zbierać. No i pozostaje jeszcze zasadnicza kwestia - przeznaczenia. Te jednostki (jako broń ofensywna, którą co by nie mówić są) mogłyby zostać użyte wyłącznie w przypadku ataku Rosji, co się NIE WYDARZY, ponieważ ichnie dowództwo doskonale zdaje sobie sprawę, że tak zwany "zachód" tylko czeka, aż Rosja chapnie zgrabną prowokację i da pretekst do ataku
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Nostradamuckowski(2024-04-13)
  • @Nostradamuckowski - no chyba, że ich zadaniem będzie niszczenie naszych własnych min - niewykluczone... {; -)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Nostradamuckowski(2024-04-13)
  • @nie marynarz - Krętactwo aż bije w oczy. Niszczyciel min, a nie niszczyciel.
  • @Zorro - pisałem o możliwościach ofensywnych tego rodzaju okrętów. Poza tym niszczyciele min to raczej nie trałowce, chociaż zajmują się usuwaniem min, no ale co ja mogę na ten temat wiedzieć skoro taki wybitny expert się wypowiedział i ujawnił moja durnotę i fakt że posiadam internet. Pragnę poinformować szanownego, jaśnie oświeconego experta ze oprócz internetu nasza cywilizacja dorobiła się tez druku i istnieją książki wiec internet nie jest niezbędny zęby posiąść jakąś wiedzę. Dodam, ze nie sądzę by w przypadku pełnoskalowej wojny okręty z obroną przeciwlotniczą typu naramiennych wyrzutni długo przetrwały na morzu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    nie marynarz(2024-04-13)
  • @Zouave - ie wiem skąd pan wziął te atomowe okręty, my takich nie mamy(ironia). Proszę mi powiedzieć co jakikolwiek przeciwnik osiągnąłby minując zalew wiślany(artykuł dotyczy przekopu i ewentualnego wpłynięcia owych niszczycieli min na zalew)?o ile wiem nie posiadamy na zalewie żadnych sił morskich. Więc jaki cel miałyby realizować te okręty na zalewie(poza ewentualnym niszczeniem min z czasów 2 wojny), ale myślę ze z uwagi na swoje zanurzenie też nie mogłyby operować na tym akwenie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    nie marynarz(2024-04-14)
  • @nie marynarz - Człowieku dla dobra ludzkości opuść tą stronę i zajmij się jak dotychczas szydełkowaniem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Arouuu(2024-04-14)
  • @Arouuu - a konkretnie? bo jak widzę nie odniosłeś się do niczego poza tym ze poinformowałeś ogół internautów o swoim zamiłowaniu do technik włókienniczych co ma się nijak do treści artykułu i całej dyskusji. Choć może Ty widzisz jakiś związek? Podziel się z nami wszystkimi swoimi przemyśleniami nad wpływem włóczki i nici do żeglugi okrętów wojennych po zalewie. Jeśli tego nie wiesz to nawet nasza Marynarka Wojenna mimo niedofinansowania nie używa już żagli. Bo tylko taki związek widzę miedzy dyskusja pod artykułem a twoim zainteresowaniem szydełkowaniem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nie marynarz(2024-04-14)
Reklama