Medale na macie Ogólnopolskiej Olimpiady

Elbląg, graf. profil FB Tomity i Truso Elbląg
graf. profil FB Tomity i Truso Elbląg

W Trzebnicy (woj. dolnośląskie) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Maciej Dryka z Tomity i Aleksandra Kocięba z Truso wywalczyli brązowe medale.

Ogólnopolska Olimpia Młodzieży mają status Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej U18. W Trzebnicy rywalizowali najlepsi judocy w Polsce, którzy prawo startu wywalczyli w eliminacjach. Na macie wstąpili m. in. judocy z elbląskich klubów Truso i Tomita.

Brązowe medale wywalczyli Aleksandra Kocięba z Truso w wadze powyżej 70 kilogramów oraz Maciej Dryka z Tomity w wadze powyżej 90 kilogramów.

7 miejsce na turnieju wywalczyli Sebastian Filipowicz (Tomita; 81 kg) oraz Zuzanna Sielska (Tomita; 48 kg). Na 9. pozycji rywalizację zakończyli Mikołaj Galiński (Truso; 60 kg) i Szymon Zieliński (Truso; 81 kg). Elbląscy judocy wystąpili również w drużynie województwa warmińsko - mazurskiego, która zajęła 5. miejsce w turnieju drużynowym.